T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MERSİN / YENİŞEHİR - Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi

Haberler

Mrt

12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla okulumuz konferans salonunda tören düzenlendi.

Mrt

Halk oyunları ekibimiz, Adana’da 8 ilin katıldığı Halk Oyunları Gençler Geleneksel Düzenlemeli bölge finalinde 88 puan alarak Bölge üçüncülüğünü elde etti.

Mrt

 “Oku-Buluş- Paylaş” projesi Yahya Akel Fen Lisesi kütüphanesinde Oğuz Atay’ın “ Bir Bilim Adamının Romanı” kitabı değerlendirmesi ile yoluna devam ediyor.

Mrt

Mrt

Mrt

Okulumuz öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Batıkent Anaokulu ve ilkokulunu ziyaret ederek okul öğrencilerine kıyafet, defter ve kırtasiye ürünlerinden oluşan paketleri hediye ettiler.

Mrt

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin hayallerini gerçekleştirebilmeleri için birbirinden farklı dallarda kültür sanat yarışmaları düzenledi.

Şbt

Halk oyunları ekibimiz, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı okul sporları faaliyet programında yer alan, HALK OYUNLARI GENÇLER GELENEKSRL (DÜZENLEMELİ) İl Birinciliği yarışmalarında 1. (Birincilik) derecesi aldı.

Şbt

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik 29 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında düzenlenmiş olduğu “SÖZ SENDE” Yabancı Dil Kampı Antalya-Side’de gerçekleştirildi.

Ara

Okulumuzda öğrencilerimizi, Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek Mehmet Akif Ersoy’u tanıtmak ve şiirlerini sevdirmek; okulumuzun onun adını taşıması bakımından bizim için daha özel bir anlam taşıdığını vurgulamak, öğrencilerimize toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazandırmak ve şiir sanatına ilgi duymalarını sağlamak amacıyla Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini okuma yarışması düzenlendi.

Ara

27 Aralık 1936´da hakka yürüyen Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 81. Yılında okulumuzda düzenlenen anma programı ile rahmetle andık.

Ara

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Okulumuzda yapılan atölye çalışmaları ile kutlandı. Felsefe öğretmenleri Makbule Atadan ve Dursun Karaseki tarafından organize edilen çalışmalar, sınıflarda ders öğretmenleri tarafından yürütüldü.

Ara

Ara

Kültür ve Turizm Bakanlığı GENÇDES kapsamında desteklenen “Bir Yaratı Coşkusu” projesi yazar buluşmaları ile 2 aydır yoluna devam ediyor.

 

“Bir Yaratı Coşkusu” projesinin yazar buluşmalarının üçüncü konuğu yazar Güray SÜNGÜ, Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesinde öğrencilerle buluşarak  “Kurmacanın Büyüsü” adlı söyleşiyi gerçekleştirdi.

Ara

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi, kültür-sanat etkinlikleri kapsamında gençlik kitapları yazarı İpek Ongun’u söyleşi ve imza günü etkinliği için okul öğrencileri ile buluşturdu.